Baza wiedzy
Aktualności
wskaźniki i stawki
podatki
kadry, płace
JPK Vademecum
Inne artykuły
Poradniki
Wymagania techniczne
Pomoc technicza - FAQ

MF zapowiada alikację do wysyłania Jednolitego PLiku Kontrolnego

Duzi podatnicy muszą wysłać po raz pierwszy dane w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego JPK-VAT w nieprzekraczalnym terminie do 25.08.2016. Obowiązuje wysyłanie w trybie elektronicznym.

Po dłuższym czasie uruchamiania serwisu MF przyjmującego pliki JPK, co dotyczhczas uniemożliwiało praktycznie dokończenie aplikacji księgowych współpracujących z tym serwisem, 8.08.2016 MF ogłosiło informację o planowanym udostęnieniu aplikacji do wysyłania JPK.

Decyzja ta jest w pełni zrozumiała, gdyż znacznie łatwiej jest uruchomić serwis współpracujący z jedną aplikacją po stronie klienta niż z wieloma różnymi, według ogłoszonej specyfikacji. Termin udostępnienia aplikacji wg informacji MF: 22.08.2016, czyli 3 dni przed obowiązkowym terminem pierwszej wysyłki JPK.

Aplikacja kliencka MF ma odczytywać pliki JPK w formatach XML lub CSV, przygotowane przez program księgowy zgodnie z ogłoszonymi w marcu 2016 strukturami danych.

W związku z tym roześlemy Użytkownikom aktualizację programów FINKA-FK generujących pliki JPK w postaci XML, która jest od dawna przetestowana i czekaliśmy jedynie na uruchomienie serwisu MF.

Pozostałe programy dostosowane do generowania JPK: FINKA-KPR i FINKA-FAKTURA są również przygotowane i możemy wysłać aktualizacje na życzenie Użytkowników.

Oprac. Krzysztof Piasecki, TIK-SOFT Sp. z o.o.
na podstawie "informacji" na stronie MF
08.08.2016
TIK-SOFT SP. Z O.O.
Al.Wilanowska 5 lok.19
02-765 Warszawa
NIP: 951-19-95-388Dział Obsługi Klienta

Pytania, serwis, aktualizacje
22 408 48 00
finka@finka.pl

Zapytanie ofertowe
kom. 668 300 794
zapytanie@finka.pl
payu