Baza wiedzy
Aktualności
wskaźniki i stawki
podatki
kadry, płace
JPK Vademecum
Inne artykuły
Poradniki
Wymagania techniczne
Pomoc technicza - FAQ

KALKULATOR terminów wysyłania JPK

Data publikacji: 04-01-2017

Wobec licznych pytań o termin wysyłania JPK opracowaliśmy kalkulator terminów JPK "online". Oblicza on termin JPK w sposób określony w przepisach, zależnie od dość złożonej kombinacji warunków wartości przychodów i liczby osób zatrudnionych.


Nowa wersja JPK od 01.01.2017

Data publikacji: 02-11-2016

Ogłoszono nowe wersje "struktur jednolitego pliku kontrolnego". Omawiamy wprowadzone zmiany, wskazując na problemy rozwiązane i na czekające jeszcze na rozwiązanie.


Na podstawie praktycznych doświadczeń przy oprogramowaniu i wdrażaniu modułu generowania JPK z danych księgowych przygotowaliśmy prezentację (PDF) z komentarzami. Przedstawiona na konferencji, miała żywy odbiór i szereg pytań - odpowiedzi zawarliśmy w komentarzach. Do pobrania pod "więcej".


Po dłuższym czasie trudności z uruchomieniem serwisu przyjmującego JPK z różnych aplikacji księgowych, MF zapowiedziało udostępnienie aplikacji wysyłającej JPK. Sam plik musi być przygotowany przez aplikację księgową lub podobną. Termin zapowiedziano na 22.08.2016, na 3 dni przez pierwszym obowiązkowym terminem wysłania JPK.


Zaokrąglenia do 1 zł w Jednolitym Pliku?

Data publikacji: 05-08-2016

Z wyjaśnień MF wynika, że suma zapisów JPK-VAT powinna zgadzać się z delkaracją VAT i nie może różnić się nawet o zaokrąglenia do 1 zł.

Zrealizowaliśmy wyliczanie i dodawanie takiego rekordu zaokrągleń jako opcję w programach FINKA.


Ukończyliśmy dostosowywanie oprogramowania FINKA do wydawania danych w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego. Wysyłanie danych w tej postaci obowiązuje niektórych podatników już za 07.2016.


Wszyscy podatnicy VAT będą musieli co miesiąc wysyłać do fiskusa kompletną ewidencję zakupu i sprzedaży VAT w postaci elektronicznej, jako Jednolity Plik Kontrolny.


Dokładne informacje o Jednolitym Pliku Kontrolnym, którego generowanie i wysyłanie do Urzędu Skarbowego będzie obowiązkiem podatników. Uprości on znacznie kontrole podatkowe i zwiększy ich liczbę i skuteczność.
Podajemy wiadomości ogólne i szczegółowe - na podstawie analizy dość złożonej struktury wewnętrznej pliku ogłoszonej przez MF.


Jednolity Plik Kontrolny

Data publikacji: 02-02-2016

26.01.2016r. nasz Ekspert Krzysztof Piasecki przeprowadził na konferencji "Rozliczenia w firmie" wykład na temat E-kontroli i Jednolitego Pliku Kontrolnego. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją z wykładu dostępną w pliku PDF.
ZOBACZ PREZENTACJĘ


TIK-SOFT SP. Z O.O.
Al.Wilanowska 5 lok.19
02-765 Warszawa
NIP: 951-19-95-388Dział Obsługi Klienta

Pytania, serwis, aktualizacje
22 408 48 00
finka@finka.pl

Zapytanie ofertowe
kom. 668 300 794
zapytanie@finka.pl
payu