Baza wiedzy
Aktualności
wskaźniki i stawki
podatki
kadry, płace
JPK Vademecum
Inne artykuły
Poradniki
Wymagania techniczne
Pomoc technicza - FAQ

Prowadzenie ewidencji księgowej – środki trwałe

Komputery, samochody, meble czy maszyny niezbędne do prowadzenia firmy to środki trwałe. Każdy przedsiębiorca posiadający działalność, mający na stanie tego typu artykuły, jest zobowiązany do ujęcia ich w ewidencji. Które produkty zaliczają się do środków trwałych? Jakie informacje powinna posiadać ewidencja w 2015 roku?

Mianem środków trwałych określamy zakupy, których wartość początkowa przewyższa kwotę 3500 zł, a ich przewidywany czas użytkowania będzie dłuższy niż rok. Co wydaje się oczywistym, środki trwałe muszą być kompletne, zdatne do użycia oraz przydatne w prowadzeniu działalności.

Ewidencja środków trwałych powinna zawierać między innymi datę zakupu artykułu, datę przyjęcia do używania, wykaz dokumentu wskazującego na zakup, symbol Klasyfikacji Środków Trwałych, wartość początkową, stawkę amortyzacyjną i kilka innych, niezbędnych informacji.

W prowadzeniu ewidencji środków trwałych pomocne są specjalistyczne aplikacje komputerowe. Doskonałym przykładem będzie Finka-STW – program do ewidencji i inwentaryzacji środków trwałych i wyposażania, wyróżniający się mnogością funkcji oraz przejrzystym interfejsem. To doskonały wybór zarówno do małych, średnich jak i dużych firm.

TIK-SOFT SP. Z O.O.
Al.Wilanowska 5 lok.19
02-765 Warszawa
NIP: 951-19-95-388Dział Obsługi Klienta

Pytania, serwis, aktualizacje
22 408 48 00
finka@finka.pl

Zapytanie ofertowe
kom. 668 300 794
zapytanie@finka.pl
payu