Baza wiedzy
Aktualności
wskaźniki i stawki
podatki
kadry, płace
JPK Vademecum
Inne artykuły
Poradniki
Wymagania techniczne
Pomoc technicza - FAQ

Program do rozliczania ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

Przedsiębiorcy wykazujący się niewielkimi kosztami uzyskania przychodu mogą skorzystać z uproszczonej formy opodatkowania. Jedną z popularniejszych jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Zgodnie z prawem, pozwala on na uniknięcie prowadzenia rozbudowanej księgowości oraz umożliwia stosowanie niskich stawek.

Ryczał ewidencjonowany to uproszczona forma opodatkowania działalności gospodarczej. Pozwala ryczałtowcom na obliczenie kwoty należnej urzędowi skarbowemu względem całkowitego przychodu, a nie zarobku „na rękę”.

Z ryczałtu nie mogę skorzystać osoby, które w roku ubiegły zarobiły więcej niż 150 tysięcy euro. Ponadto, w ten sposób nie mogą rozliczać się przedsiębiorcy uzyskujący przychód z tytułu prowadzenia aptek, udzielania pożyczek pod zastaw, kupna i sprzedaży waluty, wykonywania wolnych zawodów oraz kilku innych świadczeń wymienionych w ustawie.

Rozliczenie ryczałtu ewidencjonowanego najprościej wykonać przy pomocy programu Finka-RYCZAŁT. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i wysokiej funkcjonalności, aplikacja jest idealnym wyborem dla firm rozliczanych w ten sposób.

 


payu