Finka-KPR Księga przychodów i rozchodów - Aktualne wersje programu

FINKA-KPR WINDOWS 10.1 | 21.02.2019

 1. Weryfikacja NIP kontrahentów prowadzona jest obecnie w nowej technologii i działa znacznie szybciej niż w poprzednich wersjach.
  • Należy podkreślić, że serwer MF pozwala jedynie na weryfikację statusu "czynny podatnik VAT" na daną chwilę - dlatego zalecamy sprawdzanie NIPów jak najwcześniej. Można tego dokonać przy rejestracji zakupu od kontrahenta (menu Ewidencja zapisów - Zakup VAT/KPR) lub nawet przed dokonaniem zakupu, np. w menu Słowniki - Lista kontrahentów.
  • Sprawdzenia statusu NIP na czas wsteczny można dokonać jedynie drogą tradycyjnego wystąpienia do Urzędu Skarbowego.
 2. Koszty samochodowe 75% lub 20% w KPR.
  • We wcześniejszej wersji 10.0 zrealizowano wprowadzania kosztów samochodowych przy księgowanu zakupów w trybie "VAT + KPR", wraz z księgowaniem VAT nie podlegającego odliczeniu.
  • W obecnej wersji programu dodano takie koszty przy księgowaniu KPR bez VAT-u, w menu Ewidencja zapisów - Ewidencja KPR.
  • - prócz dotychczasowych okienek przychodów i kosztów można wypełnić okienko kosztu samochodowego i procentu kosztów; program wyliczy odpowiednią kwotę i wpisze ją do KPR.
 3. Wprowadzono nowe wersje deklaracji VAT-7(19) i VAT-7K(13). Zgodnie z nowymi zasadami, deklaracje te nie zawierają załączników VAT-ZZ ani VAT-ZT, które zawierały uzasadnienie wystąpienia o zwrot VAT i o przyspieszenie terminu zwrotu.
 4. Poprawiono pobieranie kwot korekt obowiązkowych do deklaracji VAT (poz.47 i 48). Korekty takie stosuje się jeśli występuje zarówno sprzedaż opodatkowana VATem, jak i zwolniona. Wylicza się je automatycznie w menu Ewidencja zapisów - Korekty obowiązkowe. Jeśli wystąpił problem z pobieraniem wartości pól 47 lub 48 w poprzedniej wersji programu, aktualna wersja poda wyraźny komunikat.
 5. Cały program FINKA-KPR zrealizowano w nowej, bardziej niezawodnej technologii, z zachowaniem jego pełnej funkcjonalności.
© 2017 TIK-SOFT SP. Z O.O. All Rights Reserved.
projekt i wykonanie: webmania.pl
Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej.          Zgadzam się