Kontakt z Działem Obsługi Klienta w okresie pandemii wirusa COVID-19

  VAT

  Kasy online obowiązkowe od 01.07.2021 w wielu branżach

  Stosowanie kas fiskalnych "online" od 01.01.2021 01.07.2021 [termin przesunięty w ramach "tarczy antykryzysowej"] będzie obowiązkowe w wielu zakładach usługowych. Podajemy szczegółową listę branż.

  • usług fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych,

  • usług budowlanych,

  • usług w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,

  • usług prawniczych,

  • usług związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu

  Należy tu dodać, że zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, gabinety lekarskie i stomatologiczne oraz prawnicy muszą mieć kasy fiskalne niezależnie od obrotu, jeśli dokonują sprzedaży usług dla osób fizycznych. Inni podatnicy muszą stosować kasy fiskalne po przekroczeniu obrotu na rzecz osób fizycznych 20 tys. zł rocznie. (w razie prowadzenia działalności przez część roku limit jest odpowiednio niższy).

  Jeśli firma prowadzi także działalność innego rodzaju - np. prócz usług kosmetycznych także sprzedaż kosmetyków - to pozostałe rodzaje działalności można obsługiwać za pomocą starszych modeli kas.

  Ulga podatkowa związana z wymianą kasy fiskalnej. Firmy, które mają obowiązek wymiany kasy i zrealizują to w terminie, mają prawo do ulgi podatkowej. Wynosi ona do 90% ceny kasy, lecz nie więcej niż 700 zł na każdą kasę. Ulga polega na obniżeniu VAT do zapłaty lub na zwrocie VAT. Kwotę ulgi wpisuje się w deklaracji VAT, zawartej wewnątrz JPK-VAT7.

  Więcej artykułów w naszym blogu:

  Oprac. Krzysztof Piasecki 20.06.2020, aktualizacja 13.05.2021

  na podstawie Dz.U. 1059 r. 2020

  © 2017 TIK-SOFT SP. Z O.O. All Rights Reserved.
  projekt i wykonanie: webmania.pl